Taśmociągi jako innowacyjne urządzenia w dziedzinie logistyki wewnętrznej.

Zakłady działające w otoczeniu nieustannej konkurencji, pościgu za nowatorskimi produktami, które zaspokoją rosnące wymagania konsumentów, przy równoczesnej niezmiennej potrzebie minimalizowania kosztów, zmuszone są do wykorzystywania coraz to nowocześniejszych zasobów technologicznych.

W rezultacie tego zdarzenia, zasoby te, w tym zwłaszcza maszyny i urządzenia technologiczne stają się wieloczłonowe i skomplikowane, stawiając tym samym coraz wyższe wymagania w stosunku do pomysłodawców jak również konsumentów.

Taśmociągi, to właśnie jedna z kategorii narzędzi, które w minionych latach nabrały innowacyjnego znaczenia, zarówno dzięki rosnącemu obszarowi możliwych wdrożeń, jak i wyniku wielu prac prowadzonych nad ich nowatorskimi podejściami konstrukcyjnymi. Nowe wykorzystanie Taśmociągów w układach spedycyjnych, to w szczególności wynik konieczności zredukowania kosztów transportu, realizowanego dotychczas z użyciem samochodów.

Przenośniki taśmowe
Dodatkowym, istotnym uzasadnieniem jest również staranie do redukowania kosztów użytkowania systemów spedycyjnych. Taśmociągi, służą praktycznie we wszystkich dziedzinach gospodarki. Mają również ogromną wartość społeczną. Bez nich, nie byłoby rzeczywiste udoskonalanie nowoczesnych technik ani podwyższania jakości życia dnia codziennego milionów ludzi.

Wykorzystywane są przez rolnictwo, w zakładach przemysłowych, w motoryzacji, przez przemysł (zobacz plate) budowlany, elektronice, farmacji, w produkcji artykułów gospodarstwa domowego, przemyśle spożywczym i w przemyśle włókienniczym, w kosmetologii, w przemyśle maszynowym, drzewnym, papierniczym, włókienniczym i meblowym, w przemyśle górniczym i poligrafii. taśmociągi służą do spedycji towarów sypkich lub drobnych, takich jak : węgiel, biomasa, piasek, żwir, brykiet, cement , tłuczeń, kamienie i minerały, a także produkty zbożowe, ziemniaki, pasze, nawozy i inne. Nadają się one do transportowania opakowanych już produktów spożywczych. W razie transportu materiałów pylistych i pyłotwórczych wykorzystuje się taśmociągi w wersji zakrytej. Dodatkowe informacje: zapoznaj się z tą stroną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*