Gdyby w Polsce nie byłoby jakichkolwiek przepisów, to pewnie każdy by funkcjonował w taki sposób jaki mu to najbardziej odpowiada.

Oczywiście każdy narzeka na rozmaite wytyczne zachowane w niejednej ustawie. Rzeczywiście, bardzo dużo z takich paragrafów jest najzwyczajniej w świecie zawiła i niejasna. Dlatego też osoby, jakie posiadają talent w wyszukiwaniu różnych pomysłów mogą w kwestii prawa czuć się nieco zdezorientowane. W końcu nie bardzo wiedzą jak zastrzec znak towarowy, albo stwierdzić swój pomysł za patent.

patent

Autor: Janet Lindenmuth
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety osoby, pracujące w tej dziedzinie we własnym zakresie mogą się z dużym dystansem nastawić do urzeczywistnienia swoich pomysłów, po zapoznaniu się z poszczególnymi przepisami. Takie zastrzeżenie sobie patentu, bądź też zarezerwowanie we własnym zakresie znaku towarowego tak naprawdę jest dość drogą przyjemnością. Na skalę krajową koszt wyniesie kilkaset zł. Chociaż często cena również przekracza stawkę 1000 złotych. Należy przyznać, że dużo kosztowniejsze są patenty na skalę europejską. Rzeczywiście wtedy koszty są liczone nie w PLN, ale w obcej walucie. Dlatego zastrzeganie sobie konkretnego znaku towarowego na skalę Unii Europejskiej, może kosztować około tysiąc trzysta Euro. Wiadomo jest również, że te stawki są coraz wyższe.

Nie masz zamiaru przerwać czytania interesującego tematu na jednym wpisie? W takim razie zachęcamy do nowych – kliknij w źródło regeneracja zacisków hamulcowych do samochodów ciężarowych i wejdź na zbliżoną stronę.

Wyłączne zarezerwowanie logo towarowego nie jest pomoże aby inna firma nie powielała identycznego produktu.

dokumentacja patentowa

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba wykupić jakby karencję na patent na określony termin. Po tym czasie, pozostali przedsiębiorcy mają prawo wykonywać bardzo zbliżone pomysły. Skoro już pamiętamy jak zastrzec znak towarowy, a także zdajemy sobie sprawę z tego, iż nie jest to zbyt ekonomiczna usługa. To rozumiemy, dlaczego tak sporo firm przedstawia praktycznie ten sam produkt, ale pod zmienioną nazwą. Tak dzieje się na przykład w sytuacji farmaceutyków, bądź produktów spożywczych. Kupujemy dosłownie identyczne tabletki przeciwbólowe, ale tak naprawdę podświadomie uznajemy, że tabletki od konkretnego koncernu działają na nas zdecydowanie lepiej, niż od innej marki. Chociaż tak naprawdę, nie różnią się składem. Oczywiście poza dobrą kampanią reklamową. Więcej na .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*