Manifestacja mieszkańców Krobi przeciwko budowie odkrywki

Ostatnio w mediach mogliśmy usłyszeć, iż mieszkańcy Krobi protestują przeciwko planom budowy kopalni. Uczestnicy tej manifestacji protestowali przeciwko zamiarom zbudowania kopalni odkrywkowej węgla brunatnego w tej okolicy.

Krobia to małe miasteczko w powiecie gostyńskim. Protestujący nie chcą, aby kopalnia została postawiona na tym terenie. Protestują przeciwko działaniom poszukiwawczym, jak również planom budowy kopalni. Będą protestować tak długo, aż ich postulaty będą uwzględnione.

o kopalni na stopkopalni.pl

Autor: André Schäfer
Źródło: http://www.flickr.com

Prace geologiczne, których celem jest znalezienie złóż węgla brunatnego w tym rejonie prowadzone są już od bardzo dawna. Analiza i zidentyfikowanie złóż węgla brunatnego na tym terenie przyniosły pozytywne rezultaty, gdyż udokumentowano znajdujące się tam zasoby tego paliwa. Zwolennicy kopalni w Krobi z całą pewnością mogą być zatem usatysfakcjonowani.
Mieszkańcy Krobi nie podzielają jednak tego entuzjazmu. Występują przeciwko budowie kopalni, chcą, żeby region rozwijał się tradycyjnie bez tak spektakularnych zmian.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaciekawiły Cię przytoczone treści, to z pewnością bieżąca notka (www.autokasacjaklecko.pl/autokasacja-stargard) na ów temat także Cię skusi. Przeczytaj opis na ten temat.

Zdaniem stowarzyszenia, jakie powstało z myślą właśnie o manifestacji, utworzenie kopalni na tym terenie może doprowadzić do degradacji terenów rolniczych.

Przeciwnicy manifestujący przeciwko kopalni zaczęli swój protest pod miejscowym kościołem, z jakiego przemieścili się pod ratusz. Została również opracowana odpowiednia petycja władz gminy Krobia adresowana do premiera Polski.
W petycji mieszkańcy przede wszystkim żądają zaniechania prac związanych z poszukiwaniem węgla brunatnego w miejscowości Krobi. Nawołują o poszanowanie własności ich gruntów, bowiem zapewnia im to przede wszystkim konstytucja. Dodatkowo domagają się decyzji, które nie dopuszczą do powstania kopalni na tym terenie.
Protestujący zdecydowanie nie widzą żadnych atutów tej inwestycji, a raczej upatrują się samych wad. Powinniśmy nadmienić także, iż kopalnia w dużym stopniu mogłaby przyczynić się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Warto pamiętać, że jednak jest to spora inwestycja, która w ogólnej perspektywie mogłaby zapewnić duże korzyści finansowe. To również następne miejsca pracy dla mieszkańców Krobi. Dla zamieszkujących te tereny nie są to jednak argumenty, które byłyby w stanie ich przekonać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*