Pięć wytycznych kupienia mieszkania od dewelopera

Kupno mieszkania to bardzo ważka decyzja życiowa, wobec tego na pewno nie można podejmować jej pospiesznie. Do kupienia mieszkania trzeba podejść sumiennie i z rozsądkiem. Pożądane byłoby poznać 5 ważnych kroków kupna mieszkania od dewelopera, dzięki jakim dowiemy się, na co zwrócić uwagę przy tego typu inwestycjach. Po pierwsze musimy oszacować swe możliwości pieniężne i to zanim zaczniemy wyszukiwać interesującego nas mieszkania. Od kwoty, jaką zdołamy przeznaczyć na nabycie posiadłości będzie zależeć nasz zakres poszukiwań.

nowe osiedle

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy też o innych wydatkach, nie wyłącznie tych powiązanych z kupnem mieszkania. Nowiutkie mieszkania deweloperskie (np: Corp deweloper) z reguły wypada również urządzić i umeblować, co także wiąże się z ogromnymi kosztami.remont (sprawdź propozycję)Kiedy już wyznaczymy swe zdolności skarbowe, możemy począć poszukiwania stosownego mieszkania. (Najlepsze mieszkania) Warto przejrzeć sporo przeróżnych ofert i skonfrontować je ze sobą, właściwym pomysłem jest wybranie się na targi nieruchomości.Następnym etapem stanie się zawężenie poszukiwań oraz wybranie 2-3 nieruchomości, jakie w najwyższym stopniu nas interesują. Warto dowiedzieć się o nich jak najwięcej oraz zrozumieć proponowane warunki. Zgodnie z ustawą deweloperską zdołamy zapoznać się z prospektem informacyjnym, w jakim znajdziemy najistotniejsze informacje na temat konkretnej posiadłości, należałoby to zrobić. Kiedy już zdecydujmy się na konkretne mieszkanie, trzecim krokiem stanie się negocjacja ceny oraz zatwierdzenie umowy wstępnej.

nowe mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Czwartym etapem stanie się odebranie mieszkania od dewelopera, w czasie jakiego powinniśmy sprawdzić czy pozostało ono stworzone zgodnie z informacjami zawartymi w umowie. Szczegółowo sprawdźmy standard wykończenia, wymiary mieszkania i poszczególnych pomieszczeń, a także to czy mieszkanie nie ma wad. Piątym i ostatnim krokiem będzie podpisywanie umowy ostatecznej, które odbywa się w obecności notariusza. Po podpisaniu umowy pomnijmy o tym, by jak najszybciej ubezpieczyć mieszkanie od różnych zdarzeń losowych, bez tego w razie jakiegoś wypadku, przykładowo zalania lub pożaru, nie zdobędziemy ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*