Rynek pracy w Polsce

Obecny rynek pracy wykazuje tak dużą niestabilność, że te profesje, na które jeszcze parę lat temu był popyt, w tej chwili nie napotykają się z tak wielkim zainteresowaniem. Jakie profesje mają w tej chwili największe powodzenie?

Zatrudniający sygnalizują, iż największe braki występują w grupie wykwalifikowanych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalności. Mimo wyraźnego spowolnienia w budownictwie nadal istnieją utrudnienia ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też operatorów dźwigów lub (zobacz też: przeprowadzki wroclaw) spawaczy konstrukcji stalowych. Na rynku pracy widoczny jest też znaczny deficyt doświadczonych inżynierów, co nie jest jednoznaczne z tym, że na posadę zdobędą wszystkie osoby z dyplomem inżyniera. Pracodawcy wysoko oceniają zdobyte doświadczenie, a o to trudno kiedy niedawno zdobyliśmy dyplom. Należy jedynie cierpliwie czekać na nabycie go w trakcie pracy zawodowej. (Zobacz też )

Time work

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

W dalszym ciągu na całkiem szybki angaż będą mogli liczyć wprawni technicy wszelakich specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Bezustannie poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Tzw „sprzedawców terenowych” poszukują właściwie wszelkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przetwórstwo przemysłowe, po finanse. Profesja ta ma cały czas wzięcie i nie traci swej aktualności. Kłopotów ze znalezieniem oferty pracy nie powinni mieć także kierowcy. (Sprawdź ) Dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka opiera się w istotnej mierze na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej.

Dalszą dziedziną jest informatyka, która ani na moment nie zatrzymuje się w miejscu. Wszechobecne dziś medium wprowadza innowacyjne rozwiązania z miesiąca na miesiąc, a nawet, z tygodnia na tydzień. W parze z informatyką idzie rozwój internetu, jego usług oraz możliwości, z tego względu informatycy na pewno bez pracy w Polsce długo nie pozostaną. (News )
Pamiętajmy, że nie tylko praktyka zawodowa i studia otworzą nam wrota do sukcesu. To też zdolność pracy w zespole, pomysłowość i otwarty umysł na nowe wyzwania staną się powodem, że zyskamy w oczach przyszłego szefa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*