Można by się spodziewać, że bliski transport ciężkich przedmiotów wymaga skomplikowanych rozwiązań. Tymczasem, najczęściej wykorzystuje się w tym wypadku przenośniki rolkowe.

Przenośniki rolkowe umożliwiają przenoszenie wielokilogramowych ładunków. Biorąc pod uwagę taką a nie inną powierzchnię taśm rolkowych, przewożone ładunki mają zazwyczaj w miarę nieskomplikowany kształt. Są to głównie skrzynie, pudła, worki, paczki, plastikowe pojemniki itp. Cenną cechą przenośników jest możliwość przekształcaniaich budowy. Przez to możemy dowolnie dostosowywać ich długość albo poziom wysokości. W fabrykach przenośniki rolkowe tworzą skomplikowany zespół zespolonych ze sobą taśm.

Fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com

Przez co ładunki zostać przetransportowane nawet na stosunkowo duże odległości. Taśmy rolkowe możemy jednak przystosować nie tylko do gabarytów, ale też do wagi transportowanych przedmiotów. Zależy to m.in. od tworzywa, z którego zrobione są rolki. Możemy wybrać różne typy rolek – metalowe, plastikowe, ogumione, stożkowe, aluminiowe i inne. Dopuszczalna waga ładunków, jaką są w stanie unieść wynosi często ok. 70-100 kilogramów. Niektóre taśmy są jednak przystosowane do przewożenia nawet kilkutonowych ciężarów.

Wałkowe przenośniki to nieskomplikowany i komfortowy sposób, aby przetransportować duże i ciężkie przedmioty. Dlategojest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań.

Na pewno zafascynują Cię opisywane dane, zatem przestudiuj szczegółowo pełny tekst (https://e-hunter.pl/karma-dla-szczeniaka), który posiada wiele godnych zapamiętania faktów, to podobna tematyka jak w tym artykule.

Znajduje swoje zastosowanie nie tylko w halach produkcyjnych, ale także w różnego rodzaju magazynach, supermarketach oraz w poszczególnych firmach. Rolki przemieszczają się zwykle się za pomocą łańcuchów albo różnego rodzaju pasków napędowych. Układ zespolonych ze sobą przenośników rolkowych może być równieżwzbogacony o dodatkowe funkcje. Do taśm rolkowych podłącza się różnego rodzaju narzędzia elektroniczne. Dzięki temu możemy na bieżąco rejestrować np. ciężar transportowanych przedmiotów albo ich kody kreskowe. Przenośniki rolkowe niejednokrotnie są połączone również z narzędziami, typu drukarki czy owijarki, zobacz na stronie: . Zamontowane obrotnice umożliwiają natomiast zmianę kierunku, w jakim poruszają się taśmy. W wypadku skomplikowanych systemów transportu przenośniki rolkowe są zazwyczaj koordynowane przez urządzenie komputerowe. Można jednak obsługiwać je też przy użyciu pilota albo nawet ręcznie. Wszystko zależy od warunków, w jakich chcemy je wykorzystywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*