Odlewnictwo – niezaprzeczalnie jedna z najważniejszych metod wytwarzania przedmiotów

Zalicza się je najstarszych technik wytwarzania wyrobów o wymaganej formie oraz właściwościach. Znane było albowiem już w starożytności.

Odlewnictwo odegrało nadzwyczaj istotną rolę w rozwoju cywilizacji.

odlewy z mosiądzu

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Teraz również wywiera ogromny wpływ na różne sektory gospodarki kraju. Odlewy z mosiądzu mają bogate zastosowanie w architekturze oraz przemyśle – Alwro odlewy z mosiądzu. Służą głównie do wyrobu „elementów” technicznych bądż ozdobnych, takich jak dla przykładu: klamki drzwiowe, szyldy, figury, medale, armatura, sprzęt odporny na działanie wody morskiej, amunicja, okucia budowlane, etc. Z kolei odlewy aluminiowe (odlewy aluminiowe w alwro s.a.) często wykorzystuje się w rolnictwie, motoryzacji. Wykonuje się je metodą odlewania pod wysokim ciśnieniem. Na czym polega wspomniana technologia? Najprościej rzecz ujmując to wtłaczanie ciekłego metalu do stalowej formy (przejdź do strony żywice epoksydowe) pod ciśnieniem od kilku do kilkudziesięciu magpaskali wytworzonym przy pomocy sprężonego powietrza. Niewątpliwym atutem opisywanej wyżej metody jest wysoka dokładność wymiarowa, wydajność a także wspaniała jakość uzyskanych wyrobów. Trzeba nadmienić, iż w dzisiejszych czasach rekordy popularności biją odlewy kokilowe.

Posiadają one szereg zalet. Do najważniejszych zaliczyć można z pewnością: odporność na oddziaływanie niekorzystnych czynników środowiskowych czy zużycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*