Który system opłat podatkowych wybrać, kiedy jesteś wynajmującym mieszkanie

Mamy możliwość wybrać jeden z trzech typów podatku, różnorodnie oprocentowanych. Jest to, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych (współczynnik 8,5 proc.), podatek na zasadach łącznych (współczynniki progresywne 18 i 32 proc.) oraz podatek liniowy (współczynnik 19 proc.). Dwa poprzednie dotyczą osób konkretnych, które nie mają działalności gospodarczej.

Elektroniczny obieg faktur w firmie – z jakiego powodu warto koniecznie decydować się na takie rozwiązanie i jakie niesie ono korzyści?

Każda osoba, która aktualnie prowadzi swoją firmę, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku istnieje wiele rzeczywiście dosyć interesujących rozwiązań, jakie są w stanie widocznie usprawnić jej działanie. Ich wykorzystanie jest konieczne, gdyż tym sposobem firma staje się bardziej konkurencyjna i może liczyć na większą ilość klientów, a wobec tego, również na zadowalające zarobki. Przykładem rozwiązania, jakie należy wprowadzić, szczególnie w większych firmach jest elektroniczny obieg faktur. Z jakiego powodu ma on tak wielkie znaczenie? Jakie korzyści dla firmy gwarantuje?