Czy warto wybrać lokum w tym roku?

Każde młode małżeństwo marzy o własnym gniazdku. Bez znaczenia małe bądź duże byle tylko własne. We własnymmieszkaniu nie jesteśmy zależni od innych, robimy to na co mamy chęć.Jeśli posiadamy odpowiednią gotówkę lub posiadamy zdolność kredytową można zdecydować się na inwestycje mieszkaniowe i nabyć mieszkanie na rynku pierwotnym lub wtórnym. Na rynku pierwotnym firmy deweloperskie lub spółdzielnie mieszkaniowe proponują nam nowe nieruchomości. Mogą one być jeszcze w trakcie budowy względnie ukończone. Znaczące jest, że mieszkania proponowane przez rynek pierwotny(Rzeszów)wystawione są do sprzedaży pierwszy raz.

W ostatnich latach ceny mieszkań nieznacznie zmalały, dlatego korzystnie było kupić mieszkanie. W tej chwili koszty mieszkań nieznacznie wzrosły, ale według specjalistów rok 2015 to dobry okres na inwestycje mieszkaniowe. W perspektywie wartości nieruchomości pójdą nieco w górę, więc jeżeli mamy w planach nabycie mieszkania to decydujmy się, nie ma co liczyć na spadek wartości. Na rynku funkcjonuje parę tysięcy deweloperów i spółdzielni mieszkaniowych budujących i wystawiających na sprzedaż nowe mieszkania. W Polsce zaczyna być dostrzegalne wyrównywanie się wartości mieszkań oferowanych przez rynek pierwotny (Rzeszów) z cenami na rynku wtórnym. Wypływa to z tego, że do sprzedaży trafiają mieszkania, które jeszcze nie tak dawnoznajdowały się na rynku pierwotnym.

Poza tym rynek wtórny to przeważnie mieszkania w śródmieściu wielkich aglomeracji, gdzie ceny są dużo wyższe niż na krańcach. Chcąc zakupić mieszkanie (nowe mieszkania toruń ceny) na rynku pierwotnym trzeba się liczyć, że nie będzie to śródmieście, ale czy to jest wada? Mieszkania na rynku pierwotnym w Rzeszowie to z pewnością interesująca inwestycja, biorąc po uwagę postęp ekonomiczny jaki nastał w tym regionie w przeciągu minionych lat. Powstało dużo nowych stanowisk pracy. Młodzi ludzie po skończeniu edukacji mogą liczyć na etat. Turystycznie, to również ciekawe miasto, w którym dużo się dzieje i jest gdzie wyjść wieczorową porą.

Jeżeli ktoś ma w planach kupno mieszkania w 2015r., a jeszcze się waha to powinien dokładnie rozpatrzyć sugestie znawców z tej dziedziny i nie zwlekać z podjęciem decyzji. Nawet jeśli mamy, gdzie mieszkać, a chcemy zainwestować gotówkę to można rozważyć nabycie mieszkania pod wynajem. W dużych aglomeracjach, gdzie jest dużo studentów i wielu ludzi przyjeżdża w poszukiwaniu pracy można liczyć na dochody z najmu mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*