W jaki sposób powinno się dbać o bezpieczeństwo podczas przechowywania oleju opałowego w domu.

Olej opałowy jest coraz popularniejszym rodzajem paliwa, jakie jest stosowane do grzania obiektów przemysłowych i jednorodzinnych domów. Cechuje się wysoką energetyczną sprawnością, niezbyt wysokimi kosztami, a dodatkowo uniezależnieniem od dostawców z zewnątrz.

Instalacja oparta na tym paliwie jest całkowicie niezależna, rzecz jasna pod warunkiem że mieć będzie odpowiednią ilość paliwa, nie wymaga także ciągłego nadzoru, jak będzie to konieczne na przykład przy instalacji węglowej i na drewno. W większości przypadków wykonuje się ją w taki sposób, żeby dostarczyć paliwo co najwyżej kilka razy w roku, a później jedynie korzystać z niego. Lecz bez przerwy nie można zapominać o jednej niezwykle ważnej rzeczy, mianowicie o tym, że taki olej jest paliwem łatwopalnym i wymaga należytego poziomu zabezpieczenia.

Gdy ciekawi Cię prezentowany wątek, obejrzyj witrynę (http://pillowplate.pl/) a z pewnością uzyskasz więcej danych na to interesujące zagadnienie – nie czekaj tylko kliknij.

Trzeba go przechowywać w zaprojektowanych odpowiednio atestowanych zbiornikach, w miejscach, gdzie nie będzie on miał styczności z ogniem. Więcej na .

nowoczesny zbiornik na olej opałowy

Jak prawidłowo trzeba dbać o bezpieczne przechowywanie oleju opałowego w swoim domu?

Najważniejszą rzeczą podczas przechowywania tego paliwa jest przypilnowanie, żeby zbiorniki na olej zapewniały należyty poziom zabezpieczenia przed rozlaniem, co w efekcie doprowadzić by mogło do pożaru (). Dlatego też robi się je z odpowiednich materiałów, najczęściej jest to albo gruby polietylen, albo blacha stalowa. Przy stali przeważnie używane są dwie konstrukcje zbiorników, to znaczy jedno i dwupłaszczowe, różnią się one poziomem zabezpieczenia przed wylaniem.

Zbiorniki z jednym płaszczem wymagają, aby je montować w odpowiednich wannach, które będą zbierać olej jeśli zacznie się pojawiać nieszczelność. Zbiorniki z dwoma płaszczami nie mają takiej wady, gdyż rolę zabezpieczenia stanowi druga zewnętrzna warstwa. Nowoczesne zbiorniki posiadają sporo pożytecznych przy codziennym użytkowaniu funkcji i mechanizmów, przykładowo do nich należą alarmy które wykrywają wycieki czy sprawne filtry do paliwa (), dzięki którym jest ono dobrze oczyszczane przed spaleniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*