Jak wybrać najlepsze wycieraczki do auta? Na co zwrócić uwagę? Jakie są najważniejsze wytyczne?

Jedną z najważniejszych zagadnień w czasie kierowania pojazdu jest dobra widoczność. Właściwie to nie należy tego lekceważyć, bo od tego zależy niezwykle wiele, tym bardziej że odnosi się to do bezpiecznej drogi].

Wielu kierowców niestety bagatelizuje tego rodzaju fakt wybierając najmniej kosztowne,nieprzetestowane wycieraczki, z kolei, żeby wybrać dobrze musimy zwrócić uwagę na mnóstwo detali.

Wycieraczki samochodwe

Wycieraczki dobrze nabyćw sklepie internetowym, sklepie z częściami motoryzacyjnymi lub od czasu do czasu w większym sklepie. Możliwych jest tam wiele rodzajów wycieraczek, do rozmaitych typów aut, jak wycieraczki golf 4.

Jeżeli potrzebne Ci uzupełniające informacje na niniejszy tutaj wątek, to z pewnością potrzebne Ci to cenne i wiarygodne opracowanie (http://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/osprzet_myjek_techkar/dysze-myjek-techkar/dysze-rotacyjne-techkar,2,3556).

W każdym dobrym miejscu sprzedaży do zdobycia jest spis, dzięki któremu umożliwiony jest wybór wycieraczek jak najbardziej odpowiednich do marki oraz typu pojazdu. Tak więc, zależnie jakich wycieraczek potrzebujemy,przykładowo wycieraczki passat b5 (porównaj tu), to będzie mieli możliwość wyboru wśród mnóstwa różnych marek.

Jeśli chodzi o supermarkety, to nie ma pewności, że zdobędziemy spis z długościami, co uniemożliwi zakup. Tak jak wspomnieliśmy, kupno w hipermarkecie to powinna być ostateczność, gdyż bez wątpieniakorzystniejszym miejscem do kupienia tego typu sprzętu będzie sklep motoryzacyjny – stacjonarny czy internetowy. Na rynku są do kupienia dwa rodzaje wycieraczek, a więc ze szkieletem lub bez niego. Ze szkieletem to model zaopatrzony w wykonany z metalu stelaż, dociska on część roboczą do szyby. Do niego jest zamocowana guma odpowiedzialna za zebranie wody z szyby. Drugi model nie ma metalowej konstrukcji. Określa się je nazwą bananów.

Stelaż jest zintegrowany z częścią roboczą, dzieje się tak, bo wykorzystany do budowy materiał posiada cechy sprężyste. Dzięki temu zbędne są elementy, które dociskają gumę do szyby. Jakiego rodzaju wycieraczki trzeba wybrać? Na pewno jeśli chodzi o wycieraczki nieskomplikowane, ze stelażem, to opłaca się je kupić chociaż ze względu na dobrą cenę. Wersja ze spojlerem z kolei już będzie nieco droższa. Pióra bez stelaży są kosztowniejsze, równocześnie lepiej będą przylegać one do szyby, dzięki czemu dokładniej zbierają wodę i czyszczą szybę z zabrudzeń. Są też bardziej ciche.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*