W jaki sposób nasi rodacy poszukują pracy, czyli krótki rejestr najczęściej popełnianych błędów

Polacy to naród wielkich utyskiwaczy – taką właśnie opinię sobie często wystawiamy, a i kabareciarze bez jakichkolwiek obiekcji śmieją się z naszego pesymistycznego podejścia do życia.

Najczęściej utyskujemy na deszczową aurę i śmiesznie niskie wynagrodzenia, a potem to już taka lista stopniowo się wydłuża o następne pozycje. Wiele zależy też tłumacz przysięgły angielskiego online danej sytuacji życiowej, jak również wykształcenia czy wieku. Przykładowo bezrobotni, którzy mają trudności ze znalezieniem dobrze płatnej pracy, utyskują na polityków. Nieco na przekór powszechnym opiniom, ale w dalszym ciągu w zgodzie z naszą zrzędliwą naturą, wytknijmy parę błędów, jakie popełniają rodacy w czasie poszukiwania pierwszej bądź następnej pracy.

praca przed komputerem

Autor: JZO,
Źródło: JZO,

Bodajże największym adwersarzem osób poszukujących posady jest czas. Jeżeli mężczyźni mają na utrzymaniu żonę i córki bądź przed dziesięcioma laty zaciągnęli kredyt, to nie mogą nazbyt długo być na zasiłku – oszczędności w końcu kiedyś się kończą. Chociaż życiowe zobowiązania zmuszają do szybkich reakcji, to jednak warto cierpliwie czekać. A wpisanie w sieć hasła praca Chrzanów (najnowsze oferty pracy) z pewnością nie da natychmiastowych efektów w postaci doskonałej pracy.
Bezsporną kwestią jest fakt, że szef bardziej będzie cenił osobę pracującą, która chce zmienić np. swój zawód niż osobę będącą na bezrobociu. Jednak nie warto tych słów traktować nazbyt dosłownie. Jak podpowiadają headhunterzy, rozsądniej poczekać kilka tygodni niż znów za miesiąc lub cztery szukać następnej pracy. Przecież wpisanie w internet frazy praca Bełchatów (zobacz oferty) bądź spawacz Kraków nie jest cudownym zaklęciem, które sprawi, że rozdzwoni się telefon z idealnymi propozycjami.

Poszukiwanie posady de facto także jest swego rodzaju pracą. Jeżeli zwolniona księgowa 8 godzin spędzała przy komputerze, to na bezrobociu musi postępować w identyczny sposób. A jeśli jej aktywność ograniczy się jedynie do kilkukrotnego wpisania w sieć frazy praca Brwinów, to na pewno rezultaty takich przedsięwzięć nie będą satysfakcjonujące. Zresztą trzeba również pamiętać o tym, że poszukiwania pracy powinny być rozszerzone, np. o pytanie znajomych o to, czy w ich zakładzie pracy przypadkiem przełożony nie potrzebuje utalentowanego księgowego bądź montera – w końcu nie od dziś wiadomo, że znajomości są najlepszą przepustką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*