Opis najchętniej wykorzystywanych typów przenośników, które znalazły zastosowanie w przemyśle.

W celu przeniesienia różnych materiałów na niewielka odległość najczęściej wykorzystuje się przenośniki. Ich szeroki wybór sprawia, że znalazły one zastosowanie w wielu rozmaitych działach przemysłu. Co więcej, obecne przenośniki są sprzętami bardzo nowoczesnymi, pozwalającymi na spore możliwości jeśli chodzi o sterowanie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe i niezawodne. Przy ich pomocy praca staje się dużo wydajniejsza i szybsza, a procesy magazynowania, dystrybucji czy produkcji znacznie lepiej dopracowane.

Taśma produkcyjna

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj największą popularnością klientów cieszą się niezmiennie przenośniki taśmowe, ocenia się, że więcej niż połowa wszystkich nowych instalacji to właśnie ten rodzaj. Dedykowane są one do transportowania niezbyt ciężkich produktów, o niewielkich gabarytach, do jakich między innymi się zaliczają materiały granulowane i sypkie, a także drobne pakowane czy workowane przedmioty. Ten typ przenośników stosowany być może zarówno jako niezależne urządzenie, jak i fragment dużo większej produkcyjnej, często w połączeniu ich w więcej segmentów.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także przenośniki kubełkowe (znajdź te przenośniki tutaj), jakie z kolei służą do transportu pionowego rozmaitych surowców na niekiedy znaczne wysokości. Z reguły będą to substancje sypkie, ziarniste i w większych kawałkach, ale niektóre odmiany będą również pozwalać na transport tym sposobem różnego rodzaju płynów. Przenośniki te stosowane są głównie w przemyśle budowlanym i chemicznym, lecz dość często sięgają po nie również różnego rodzaju zakłady produkujące produkty spożywcze. W części – (części valmet) specyficznych zastosowań w miejsce przenośników taśmowych dużo lepiej się sprawdzi ich odmiana śrubowa.

fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Przenośniki śrubowe (PROMUS) składają się z dwóch podstawowych elementów, czyli rynny o odpowiedniej długości, w której będzie się przesuwał dany materiał a także długiego ślimaka, który będzie odpowiedzialny za ten przesuw. Ta odmiana przenośników jest niezastąpiona w różnych gałęziach przemysłu, na przykład dość często korzysta z niej przemysł budowlany, chemiczny i spożywczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*